Eric Van Meir niet langer hoofdtrainer van Lierse

evm.jpg
Posted by Ben Bruynseels on 15/03/2017 - 15u15 - 27051 keren bekeken.

mariefleur11.jpghens2.jpg

De voorbije dagen werd er heel wat gezegd en geschreven over Lierse en Eric Van Meir, maar onze club wilde pas reageren wanneer met al de betrokken personen de nodige gesprekken gevoerd waren. Die zijn ondertussen voorbij en daarom kunnen we nu via deze weg meer duidelijkheid verschaffen.

Nadat Eric Van Meir begin juni 2016 een nieuwe overeenkomst bij Lierse tekende, werd dat voorafgegaan door lange gesprekken tussen de club en Eric. De weken daarvoor had Lierse het behoud verzekerd in de profreeksen en Eric had daar zeker zijn deel in.

De eerste optie die Lierse voorstelde aan Eric Van Meir voor aanvang van het huidige seizoen was de job van T2. Lierse wilde immers Van Meir voor een langere periode aan zich binden en dan is de job van assistent-trainer meer een zekerheid. Eric zelf overtuigde de club er echter van dat hij de geschikte man was om de job van T1 op zich te nemen. Met Eric werd er toen wel afgesproken dat indien hij de job van T1 opnam, daar ook de nodige risico’s aan verbonden waren.

De club stelde in nauw overleg met de technische staf een competitieve kern van spelers samen. De technische staf was er ook van op de hoogte dat bij deze zeer ruime kern er een aantal spelers in aanmerking kwam of zou komen voor een uitgaande transfer en kon dit dus incalculeren in hun aanpak.

Het doel was duidelijk voor aanvang van dit seizoen, Lierse wilde terug promoveren naar eerste A. Met Eric als T1 werd dan ook een duidelijke afspraak gemaakt hierover, de doelstelling was om minstens een periodetitel te behalen en de finale ter promotie naar 1A te spelen. We waarschuwden elkaar nog voor het risicovolle karakter van de competitieformule, en sloten hierna een gentleman’s agreement met Eric dat het niet behalen van de doelstellingen tot gevolg zou hebben dat hij geen T1 zou blijven.

Onze doelstelling werd jammer genoeg tot tweemaal toe net niet gehaald. Na de laatste wedstrijd tegen Roeselare hebben we die klap samen proberen te verwerken. Maar er werd ook een analyse gemaakt van het voorbije seizoen, Lierse was wel de beste ploeg in het algemeen klassement, maar kon niet pieken op het einde van de beide periodes. Dan kwam de vaststelling dat het dus net niet goed genoeg was dit seizoen. Iedereen maar zeker ook de hoofdtrainer draagt daarin zijn verantwoordelijkheid. Daarom heeft het bestuur dan ook na rijp beraad beslist om de samenwerking met Eric Van Meir als T1 te beëindigen. Daarnaast werd ook wel meteen het voorstel gedaan aan Eric om T2 te worden van Lierse, en dus terug te grijpen naar het oorspronkelijke plan van voor het seizoen, maar Eric verkoos dit niet te doen, een keuze die we moeten aanvaarden.

Lierse is zich meer dan bewust van de verdiensten van Eric voor onze club, zowel als speler als trainer, en zal hem daarvoor eeuwig dankbaar blijven. Van Meir heeft samen met de club mooie dingen gerealiseerd de voorbije anderhalf jaar, maar de club is van oordeel dat er een andere trainer nodig is om een stap hoger te kunnen zetten met deze getalenteerde kern van spelers.

De trainingen zullen vanaf morgen geleid worden door assistent-trainer Chris Janssens (dit geldt ook voor de oefenwedstrijd van vrijdag tegen Cercle Brugge). Dit totdat er een overeenkomst wordt bereikt met een nieuwe hoofdtrainer.


MY LIERSE

  • Sign in using Facebook

  • Logo Wadi Degla
  • Logo Coca Cola
  • Logo Joma
  • Logo Jupiler