Frederik Vanderbiest nieuwe hoofdtrainer Lierse

FVDB.jpg
Posted by Ben Bruynseels on 17/03/2017 - 11u00 - 18448 keren bekeken.

mariefleur11.jpghens2.jpg

Frederik Vanderbiest tekende deze ochtend een contract tot 2020 als hoofdtrainer van Lierse. Vanaf komende maandag leidt hij de trainingen. Vanderbiest wordt vandaag om 11u voorgesteld aan de pers.

Manager Roel Rymen geeft tekst en uitleg bij de werkwijze van de club en de aanstelling van de nieuwe trainer.
Roel Rymen: “Na deze ietwat turbulente week willen we toch even benadrukken dat Lierse nog steeds dezelfde visie en ambitie nastreeft en dat is op termijn een stabiele en gezonde 1A club worden. We willen daarvoor verder werken op de pijler waar we het huidig seizoen mee begonnen zijn en dat is de herkenbaarheid bij onze club en spelers. De transfers die we zullen doen, de spelers die blijven of die we zullen verlengen, gaan hetzelfde profiel hebben als die van voor de start van dit seizoen. Spelers met de juiste instelling die hun truitje willen natmaken voor Lierse, die de competitie kennen en/of de juiste drive ervoor hebben. Zo creëerden we dit seizoen een overwegend jonge ploeg van gemiddeld 23 jaar, die ook zeer Belgisch getint was.”

Ook de keuze voor Vanderbiest als trainer past in die filosofie.
Rymen: “We wilden een hoofdcoach die met zijn profiel dicht aanleunde bij onze visie. Iemand die zelf als speler een echte vechter was en nog steeds mentaliteit en passie uitstraalt. Frederik heeft als coach met Oostende ook al eerder het parcours afgelegd dat wij met Lierse willen afleggen. Hij loodste de kustjongens op korte tijd naar eerste klasse en won met KVO ook de POII. Hij heeft vorig seizoen de andere kant van de medaille gezien maar is daar toch sterker uitgekomen. We kregen de voorbije week overigens heel wat degelijke kandidaturen binnen, maar Frederik hebben we zelf gecontacteerd omdat hij staat voor het voetbal dat wij ook ambiëren met deze ploeg: aanvallend maar realistisch.”

De contacten tussen Lierse en Frederik verliepen zeer voorspoedig.
Rymen: “Na het eerste gesprek met Frederik zaten we snel op dezelfde golflengte. We kenden zijn strijdvaardig karakter al, maar ook zijn teamgevoel, veeleisendheid naar de groep toe en voetbaltechnische en tactische aanpak charmeerden ons. We zijn gisterenavond laat dan ook tot een akkoord gekomen. Frederik heeft als jonge trainer toch al de nodige jaren ervaring in eerste en tweede klasse, bovendien kent hij de competitie en onze eigen ploeg al door en door.”

Vanderbiest zal vanaf maandag de trainingen leiden, deze namiddag volgt hij de oefenwedstrijd tegen Cercle Brugge vanuit de tribune.
Rymen: “De reden dat we op dit moment in het seizoen al starten met Vanderbiest is omdat we dit bekijken als een extra voorbereiding op volgend seizoen. We plaatsten ons in een knappe Play Off II-poule, waarin Frederik tal van wedstrijdervaring kan opdoen met onze ploeg. Van daaruit kunnen we dan verder werken naar volgend seizoen toe.”

Frederik Vanderbiest zelf liet ook al een eerste reactie optekenen.
Frederik Vanderbiest: “Ik ben blij dat Lierse aan mij gedacht heeft voor deze job. De eerste moeilijke termijn in mijn carrière is nog maar net voorbij, maar zowel mijn periode bij Antwerp als in Cyprus bekijk ik niet negatief maar eerder verrijkend. Toen ik telefoon kreeg van Lierse was ik wel verrast, maar zoals al gezegd door Roel, waren we er na ons eerste gesprek al snel uit. Ik ben heel gecharmeerd door de club Lierse en wat ze vorig jaar bereikten. Het is dan ook logisch dat ik wil verder bouwen op het goede dat er al is, er is geen reden om alles overboord te gooien. De komende Play Off II is ideaal om de huidige groep door te lichten en te zien waar we links of rechts nog kunnen bijsturen of aanpassen naar volgend seizoen toe.”

Vanderbiest volgt Eric Van Meir op en beseft dat dat een zware erfenis betekent.
Vanderbiest: “Met Eric had ik de voorbije jaren altijd een goed contact. Ik vond het dan ook mijn taak om hem gisterenavond zelf in te lichten dat ik gesprekken voerde met Lierse. Ik besef dat ik geen gemakkelijke taak ga hebben om iemand op te volgen die zo geliefd was bij de supporters, maar alle Liersefans mogen er zeker van zijn dat ik mijn stinkende best ga doen voor deze club. Mijn ambitie is dan ook dezelfde als die van de club, en dat is willen promoveren. Aan dat project begin ik dan ook met de volle goesting en ambitie. “


MY LIERSE

  • Sign in using Facebook

  • Logo Wadi Degla
  • Logo Coca Cola
  • Logo Joma
  • Logo Jupiler