Lierse is straks financieel gezond

hetlisp2.jpg
Posted by Ben Bruynseels on 20/02/2017 - 20u10 - 18551 keren bekeken.

mariefleur11.jpghens2.jpg

Niet alleen sportief doet Lierse het goed, maar ook op financieel vlak lijkt de hemel een beetje op te klaren. Seizoen na seizoen wordt de club minder afhankelijk van geldschieter Wadi Degla. Een belofte die de club 3 jaar geleden heeft gemaakt aan haar supporters wordt zo stilaan ingelost.

Jaar na jaar maakt Lierse zijn budget “gezonder”, tegenover het seizoen 2013-2014 werd het budget dit seizoen bijna gehalveerd, een noodzakelijk kwaad na de degradatie. Maar ondertussen is onze club toch trots dat we er in slagen om ons sportief te handhaven, een sterke ploeg te brengen, met een grote meerderheid aan Belgische spelers en de daarbij horende herkenbaarheid voor de supporters.

Lierse is een kleine club die nu zal bewijzen ook zonder de extra miljoenen van Wadi Degla een bestaansrecht te hebben.

Om alles kracht bij te zetten, overtuigde onze club Wadi Degla om de lening van 24 miljoen euro die momenteel in de boeken staat genoteerd, en dus door Wadi Degla op korte termijn opeisbaar was, om te zetten in kapitaal. Dit maakt onze club financieel weer gezond.

Door de kapitaalsverhoging is Lierse dan vanaf volgende week schuldenvrij (de omzetting gebeurt nu vrijdag), meer nog, het eigen vermogen wordt hiermee 8 miljoen euro (positief). Dit samen met een strikt en voorzichtig beleid, en ter tijd en stond een uitgaande transfer voor een aanzienlijk bedrag (zoals die van Masika eerder op de dag vandaag), zou Lierse dan op financieel vlak helemaal zelfstandig kunnen opereren tijdens het seizoen 2017-2018.


MY LIERSE

  • Sign in using Facebook

  • Logo Wadi Degla
  • Logo Coca Cola
  • Logo Joma
  • Logo Jupiler