U-13 en U-17 succesvol tegen Racing Genk

jeugd.jpg
Posted by Ben Bruynseels on 27/09/2011 - 14u48 - 5508 keren bekeken.

mariefleur11.jpgdats11_0.jpg
Afgelopen weekend speelden onze Eilte-jeugdploegen tegen Racing Genk. De U-13 (0-2 winst) en de U-17 (1-1 gelijkspel) waren succesvol, de andere ploegen verloren, maar boden wel veel weerwerk.

Onze beloften wonnen op het veld van Kortrijk.

Beloften: KV KORTRIJK - K. LIERSE S.K. : 0 - 1
Op het prima kunstgrasveld van KV Kortrijk behaalde een piepjong beloftenelftal zijn 2de seizoenzege. De thuisploeg nam de eerste 20’ voor zijn rekening, met een tweetal kleine kansjes tot gevolg. Hierna kwam er meer evenwicht in de partij en kregen onze jongens ook enkele mogelijkheden, o.a. Ndagano kreeg vlak voor rust een uistekende kans, maar de bal ging er niet in, rusten bij 0-0.
De 2de helft was nog geen 5’ bezig of Matz Sels moest al zijn klasse tonen om de thuisploeg van een voorsprong te houden. Nog geen minuut later stond het 0-1. De Kortrijkse doelman kreeg een schot van Julien Vercauteren onvoldoende onder controle en Eric Ndagano was er als de kippen bij om vanuit een schuine hoek te scoren. De Kortrijkzanen kwamen dit doelpunt niet meer te boven. Een goed georganiseerd en goed voetballend Lierse hield zonder al te veel moeite stand en de beste mogelijkheden waren nog voor geel-zwart. Zo kende Jens Meeus in de 71ste min. pech met een vrijetrap op de lat en kregen ook Julien Vercauteren en Eric Ndagano nog goede mogelijkheden tot scoren. Op basis van de 2de helft zeker een verdiende zege.

Doelpunt: 50' E. Ndagano: 0-1

Opstelling K. Lierse .SK.: Sels, Carton, Van Dyck, Mafete, Andersen, Benali, Meeus, Vets G., Muhammed (76' Plaskie), Vercauteren en Ndagano (90' Fayed El Sherif)
Opstelling KV Kortrijk: Rogiers, Maluy-Fleury, Vervaeke (66' Tanghe), Fournier, Khramaz, Delaruelle, Al Kacharin (78' Bonte), Ghesquiere (66' Ragolle), Souhail, Chaoui en Deveugele.

U-19: KRC GENK - K. LIERSE SK: 2 - 0

Beide ploegen speelden in de 1e helft alles behalve verzorgd voetbal, slordigheid was aan beide zijden troef. Daarbij kwam nog een arbitraal trio dat de wedstrijd al te zeer door een blauwwit brilletje bekeek alsook beoordeelde, waardoor je al vrij snel wist dat het voor onze geel-zwarten bijzonder moeilijk zou worden om met puntengewin naar huis te keren. Desondanks waren in de eerste helft de beste scoringskansen voor geel-zwart. Skifati had in een tijdsbestek van nog geen 5’ drie goede scoringskansen, maar hij kende geen meeval bij de afwerking. Het was dan ook bijzonder onrechtvaardig dat de thuisploeg in de 38’ uit zijn eerste scoringskans meteen op voorsprong kwam via Gabrielli.
In de 2de helft kwam KRC Genk beter uit de startblokken en beheerste het de wedstrijd. Onze jongens kwamen nog moeilijk van hun eigen helft. In de 58’ vond de scheidsrechter nog maar eens zijn moment gekomen. Eerst gaf hij aan Diallo onterecht een gele kaart, met een ongepaste reactie van deze speler tot gevolg. Waarop de arbiter Diallo met de glimlach met een 2de gele kaart van het veld stuurde. Lierse van slag en daarvan profiteerde de thuisploeg bijzonder snel. Drie minuten later stond het 2-0 langs Cascio, wedstrijd gespeeld. Een sterk keepende Vinnie Frans verhinderde nog een hogere score.

Doelpunten:
38' Gabrielli: 1-0, 61' Cascio: 2-0

Opstelling K. Lierse SK: Frans, Das, Verlinden, Diallo, Plaskie, Doumkos (53' Nys), Dahman (71' Weyns), De Weerdt (71' Van Mierlo), Skifati, Van den Broeck en Karakoruk (46' Van der Voort)
Opstelling KRC Genk: Baerts, Vandermeeren, Vermeylen, Hulsmans, Iliadis, Hendrickx, Gabrielli, Diallo, Van Veen, Jutten, Acici, Yavuz, Cascio, Haesevoets en Allessandro

U17: KRC GENK – K. LIERSE S.K.: 1-1
Een vinnig Racing Genk startte met offensief verzorgd voetbal. Dit leverde hen enkele kansen op. De meeste werden geneutraliseerd door onze verdediging of onze keeper. Het spektakel zat in de laatste tien minuten van de eerste helft. Op een mooie doorsteekpas van Joran scoorde Jasper in de 31’het 1e doelpunt van de wedstrijd: 0-1. 5’ later floot de scheidsrechter voor een lichte overtreding van Robin een strafschop. Sam trok de lijn van de afgelopen wedstrijden door en stopte de penalty. Opluchting alom: Lierse met een voorsprong de rust in.
De 2e helft beloofde moeilijk te worden. Na de uitsluiting van Eberd (2x geel) was Lierse genoodzaakt om defensiever te gaan voetballen. Genk hield de druk hoog en dook geregeld op voor doel. Dit leverde een resem kansen op en uiteindelijk ook een doelpunt. Als even later de scheids voor de tweede maal een penalty floot, was de spanning te snijden. Super Sam stopte ook deze keer de elfmeter en kroonde zich tot man van de match en redder van één punt.

Opstelling Lierse: Sam Van der Heyden, Bas De Wulf , Eberd De Donder, Younes Sayadi, Robin Lauwers, Yannis Augustijnen, Jasper Van Der Heyden (Djoe Vos), Jasper Sols, Serge Salumu, Joran Rijmen (Taner Gurmer), Kevin Luhudi (Sam Van Aerschot)

U16 : K. LIERSE S.K. – KRC GENK: 0-1
Met KRC Genk is een van de toppers van de U16 elite-reeks te gast in Kessel (2de in de stand). Garantie voor spektakel en onze jongens super gemotiveerd, tijdens de voorbereiding werd onze ploeg immers door dezelfde tegenstander met 4-1 kansloos weggeveegd. Een unieke kans dus om te laten zien welke progressie werd gemaakt in die kleine 2 maanden samenwerking.
Lierse start stevig aan de wedstrijd en reageert kalm en verstandig op het constant tussen de lijnen lopen van het Limburgse “offensieve geweld”. De bezoekers tikken de bal rond, vinden wel aanspeelpunten maar niet in de zone van de waarheid, het blok van de thuisploeg staat immers goed opgesteld. Genk is een ploeg die speelt en laat spelen en de thuisploeg komt geleidelijk aan voetballend ook beter in de match en steekt de neus regelmatig aan het venster. Zo kan bvb Abdel eens alleen op doel afgaan (na een mooie dieptepas van Karim) maar hij wacht even te lang om af te drukken. Na een genietbare eerste helft met weinig echte open doelkansen, een logische 0-0 op het bord.
De tweede helft blijkt aanvankelijk een kopie van de eerste, vrij evenwichtig waarbij Lierse het surplus aan technisch vermogen van Genk compenseert door inzet en goede positiekeuze. Lierse dreigt al eens op stilstaande fasen maar moet steeds behoed blijven voor klasse-flitsen van de Limburgers. 10 minuten voor tijd schuift de nummer 3 van Genk in (Gijs), vindt een aanspeelpunt aan het strafschopgebied, de spits draait zich mooi vrij en plaatst de bal in de rechterhoek. Prachtig doelpunt maar eigenlijk de eerste echte doelkans van de bezoekers. De thuisploeg trekt dan sterker naar voren, creëert een aantal halve mogelijkheden maar moet er ook een aantal toestaan. 5’ voor tijd slaat een Genk-speler met 2 handen naar de bal in het eigen strafschopgebied maar raar genoeg gaat de bal niet op de stip. Match afgefloten op 0-1, met Genk wint uiteraard de ploeg met de meeste kwaliteit maar “hoed af’ voor onze jongens die toch zeer dicht bij puntenwinst waren in deze topper. Mooie progressie jongens. Doe zo voort.           

Opstelling Lierse: Jeffrey Pauwels, Ruben Lauwers, Karim Essikal, Robbe Vandervondelen (21’ Akhe Poto-Mees), Stijn Clerix, Jochen Claes, Abdelkrim Tabti (55’ Joran Mintjens), Fiel Peetermans, Boris Kudimbana, Isaac Kazadi (65’ Ogun Ozen), Emre Erciyas (65’ Pieter Vanbeginne).

U15 K. LIERSE S.K. – KRC GENK:  0-1
Vanaf de 1’ zat er geen tempo in de wedstrijd waardoor Lierse en Genk niet in staat waren kansen te creëren.  Logische 0-0 bij de rust.
In de 2e helft wederom weinig tempo, totdat 1 van onze jongens een domme rode kaart oploopt en we met 10 achter de feiten moeten aanlopen. 10’ later krijgen we een strafschop tegen en staan we  0-1 achter. Dit 0-1 verlies mag nooit gebeuren. Op naar volgende week.

Opstelling Lierse: Tim Vercammen, Dries Janssens, Jake Schampaert, Andreas Heynen, Arne Merckx, Maarten Peeters, Holly Tshimanga, Baris Kizilboga, Arne Arrazola, Elisha Sam,  Bert Sebrechts, Glenn Van Loo, Pieter-Jan Van Geet, Brent Peers .

Doelpunten:   61’: 0-1   (pen),  

U14: KRC GENK – K. LIERSE S.K.: 5-3
Deze onvervalste topper werd met 5-3 verloren.
Na 6' kwam Genk op voorsprong na een mooie collectieve aanval. Onze jongens reageerden onmiddellijk, en op voorzet van Jasper maakte Indyana er 1-1 van. Genk bleef echter de overhand houden en na zwak verdedigen werd het 2-1. Of dit nog niet erg genoeg was viel onze sterkhouder Wout met een kwetsuur aan de pols uit. Na 25’ namen onze jongens de wedstrijd in handen en kregen we enkele mooie kansen via Andres, maar de Genkse doelman stond puik te keepen. Na een pass van Indyana werkte Genk de bal in eigen doel, rusten bij 2-2.
De 2e helft was amper begonnen of na een lichte fout van Robbe kreeg Genk een strafschop, waardoor we opnieuw moesten achtervolgen.
Onze jongens zetten Genk onder druk en we kregen kansen via Indyana en Ayoub. Na 47’ een knappe vrije trap van Vincent, Andres verlengt knap in doel, 3-3. Enkele minuten later straft Genk een foutje in onze verdediging af, 4-3. 10’ voor tijd ging Andres iedereen voorbij, inclusief de doelman, maar hij besloot in het zijnet. In de 66’ maakte Genk er op de counter nog 5-3 van. 1’  later kreeg Sander nog rood.
Opstelling Lierse:
Van Aerschot Fre-Clerick Jan-Faes Wout (Van Dyck Vincent)-Sols Robbe-Van Ginckel Gillian (Ibn Hach Ayoub)-Tindemans Andreas-Van looveren Andres-Mandoudane Fauzi-Van Camp Indyana-Cox Jasper (Hmouda Sabri)-Van Kerckhoven Sander

U13A K.R.C. GENK – K. LIERSE S.K.  0 - 2
Genk startte heel sterk aan deze partij maar na 10' begon hun motor al te sputteren. Lierse kwam meer en meer in de match, in de 20 resterende minuten lieten we vier hele mooie doelkansen onbenut. Rusten bij 0-0.
In de 2e helft namen onze jongens meteen het heft in handen, een doelpunt kon dan ook niet uitblijven. In de 35’ kopte Ephraim op een hoekschop van Griffin vanop rechts de 0-1 tegen de touwen. Lierse bleef gewoon de betere ploeg, Genk kon daar niets tegenover stellen en moest de wedstrijd gewoon ondergaan. Het was wachten tot de 56’ om het geruststellende tweede doelpunt te scoren: Ephraim werd mooi alleen voor de keeper van Genk gebracht, maar hij zag dat Denzel in een betere positie stond om te scoren. Mooie assist van Ephraim en Denzel die de 0-2 kon scoren.
Een verdiende en mooie zege van onze jongens.

Opstelling Lierse
: 39 Braet Bert, 2 Delmeire Ruben, 3 Gurler Onur, 4 Verwerft Ward, 5 Cornette Pieter Jan, 6 Vervoort Jasper, 7 Geudens Joren, 8 Sabak Paolo, 9 Sam Ephraim, 10 Vets Griffin, 11 Jubitana Denzel, 12 Verijke Jens en 14 Cobben Marco

U-12: K. LIERSE S.K. – KRC GENK: 1-4
We hadden onze jongens duidelijk gemaakt dat verliezen kan en dat dit helaas ook bij sport hoort, maar dat de ‘manier waarop’ van cruciaal belang is! Hieromtrent hadden we zeker iets recht te zetten. Aangezien we tegen de leider speelden, hadden we dus niks te verliezen en één ding stond vast: we zouden ons vel duur verkopen!
We krijgen na 4’ een doelpunt tegen, maar onze jongens brengen 2’ later het scorebord opnieuw in evenwicht via een schitterend opgebouwde aanval langs de linkerflank die al even mooi werd afgewerkt door Alec. Er is duidelijk veel meer beleving en gretigheid vast te stellen. Enig minpunt in de 1e helft is dat we veel te gemakkelijk de 3 doelpunten slikten. Heel mooi uitgespeeld van Genk, maar daar moesten we gewoonweg veel alerter optreden. Bijgevolg konden we gaan rusten met een 1-3 achterstand.
De 2e helft staken onze ‘geel-zwarten’ nog een tandje bij, waardoor we bij momenten Genk pijn konden doen. We slaagden er zelfs in om continu vrij hoog te voetballen. Zo creëerden we kort na de rust enkele mooie kansen om terug te komen tot 2-3, maar helaas lieten we deze onbenut. Op een gegeven moment is Ilias alleen door, maar hij wordt net buiten het strafschopgebied neergehaald waarbij er duidelijk geen intentie voor de bal is! Iedereen verwacht een rode kaart, maar neen, de vrouw in’t zwart geeft geel en bovendien zitten wij met een gekwetste speler die niet meer verder kan. Ondanks dat onze jongens de juiste vechtlust blijven tonen, moeten we 10’ voor het einde weer een klap verwerken… Via de counter komt een aanvaller van Genk in het strafschopgebied waarbij één van onze verdedigers de perfecte demo van een ‘block-tackle’ gaf, maar de scheids zag dit anders… Ze floot, totaal onterecht, een strafschop en zo werd het 1-4 i.p.v. 2-3. Voor ons wel een wereld van verschil …
Qua spel verdienden we dit resultaat zeker niet, maar dat is nu eenmaal voetbal.  Belangrijk is dat we deze beleving en gretigheid meenemen naar de toekomst en dan zullen de resultaten er ook wel komen!

Opstelling Lierse: Van Bulck Indy, Saey Yoni, Dierckx Tibo, Dams Gilles, Thijs Nick, Raemaekers Toon, De Schrijver Pieter, Engelen Robbe, Van Ginckel Alec, Roggemans Wannes, Breugelmans Ilias, Volkaerts Cedric, Antonissen Dario, Dams Kieran

Doelpunten: 6’ Van Ginckel Alec (1-1)

U11: K. LIERSE S.K.  – KRC GENK 1-2
In de voorbereiding hadden we reeds tegen dit Genk gespeeld en we waren er van overtuigd dat onze jongens deze keer hun vel veel duurder zouden gaan verkopen. Met de overwinning van vorige week nog in het achterhoofd begonnen we vol goede moed aan de match.
Meteen lag er een zeer hoog tempo in deze wedstrijd. Het spel ging goed over en weer en bij de eerste echt kans voor de Limburgers was het al raak. Een mooi actie bracht hen op 0-1. Onze geel-zwarte jongens waren niet uit hun lood geslagen en bleven goed weerwerk bieden. Aan het einde van de eerste speeltijd slaagde we er in om de gelijkmaker te netten. Een mooi getrapte corner op het hoofd van Berre zorgde voor de 1–1.
In de 2e helft nam Lierse een beetje de bovenhand. De wedstrijd bleef echter vooral gekenmerkt door veel middenveldspel, een hoog tempo en weinig uitgespeelde doelkansen langs beide kansen. De laatste 5’ hadden onze jongens het moeilijker maar onze doelman kwam nooit echt in gevaar.
Het hoge tempo bleef ook in de derde periode aangehouden. In de 65e minuut kon Genk na het verlengen van een goed aangesneden vrije trap terug op voorsprong komen. Het signaal voor de Limburgse begeleiders om de reglementen bij U11 aan hun laars te lappen. Ze voeren meteen een wissel door wat normaal enkel toegestaan is tijdens de rustperiodes. Onze jongens proberen er nog alles aan te doen om het verdiende gelijkspel uit de brand te slepen maar verder dan enkele halve kansen komen ze niet meer.
Genk neemt zo de 3 punten mee naar Limburg maar onze jongens hadden zeker aanspraak kunnen maken op een gelijkspel. Kop op en volgende week gaan we op bezoek bij onze buren uit Westerlo. 

Opstelling Lierse: Timothy, Laurens, Jordi, Ismael, Senne, Berre, Wouter,Axel, Lucas, Quinten, Houcine, Christopher,Maxime, Enrique

Met dank aan de trainers en/of afgevaardigden voor de verslagjes.
Meer weten over onze jeugdploegen? Klik dan op deze link.


MY LIERSE

  • Sign in using Facebook

  • Logo Wadi Degla
  • Logo Coca Cola
  • Logo Joma
  • Logo Jupiler