RWDMLIE

Lierse in beroep tegen buitensporige sanctie.

26.01.2023

Tijdens de wedstrijd op RWDM op 30 oktober 2022 werd één beker op het veld gegooid, en werd er voor de wedstrijd één bengaal aangestoken.

Vooreerst wil de club benadrukken dat ze de strikte naleving van de voetbalwet nastreeft.

De club, haar medewerkers, de vrijwilligers en 99,99% van haar supporters doen ook hun uiterste best om een veilige voetbalbeleving te garanderen. We roepen op om de komende thuiswedstrijden geen pyrotechnisch materiaal te gebruiken en/of bekers op het veld te smijten.

Het bondsparket vroeg een geldboete van 2000 euro. Onze club vroeg een alternatieve straf zodat het niet financieel moet opdraaien voor het wangedrag van enkelingen. De disciplinaire commissie stelde een straf voor van 1 thuiswedstrijd en 1 uitwedstrijd achter gesloten deuren met uitstel.

Lierse is van mening dat de straf niet in proportie is met de gebeurtenissen en gaat tegen deze beslissing in beroep.

Onze club zal ook in overleg gaan met de Pro League en de KBVB en is van mening dat ze buitensporig gesanctioneerd wordt voor het gedrag van enkelingen.

Zonder supporters, geen voetbal!